• peter

Dobšinská ľadová jaskyňa

Do jaskyne sa treba poriadne obliecť je tam stála teplota pod bodom mrazu. A keď sa neklepete od zimy tak si môžete približne 20 minút vychutnať naozajstné ľadové kráľovstvo.  Je to naozaj svetový skvost a unikátna je v tom, že je to najnižšie položená ľadová jaskyna v Európe. Najväčšia hrúbka ľadu presahuje 26 metrov a objemovo je tam viac ako 100 000 metrov kubických ľadu. Na týchto miestach v nej dokonca v 50 tych rokoch trénoval vynikajúci Československý krasokorčuliar Karol Divín - čomu sa deti poriadne divili, lebo predsa na takých hrbolcoch sa nedá korčuľovať a každú chvíľu by sa udieral do ľadového kvapľa. Nuž ale, je to tak. 

Cestou z jaskyne sme sa zastavili na Tarzaniáde. Deti si pozorne vypočuli všetky dôležité pokyny a potom už len zo zatajeným dychom a niektorý aj z množstvom kadejakých komantárov prekonávali lanové prekážky. Tarzaniáda pri Dobšinskej ľadovej jaskyni je plná lanoviek po ktorých sa dá spúšťať, čo deti na tom všetkom baví asi najviac a na svoje si tam prídu mladšie aj staršie deti. 

Na konci dňa, sme sa zastavili ešte na jednej adrenalínovej zábave. Motokárová dráha v Plešivci. Pri všetkých výletoch, ktoré z našimi deťmi absolvujeme, je doležitá rovnováha - na jednej strane sú múzeá, hrady, turistika, jaskyne a na druhej kúpanie, aquapark, tarzaniáda alebo motokáry. 

Tentoraz sa motokáry v rebríčku najväčích zážitkov dostali na prvé miesto - niektorí upaľovali rýchlo, niektorí sa vozili z rozvahou ale všetci nakoniec vyšli z Karting arény v Plešivci s blaženým úsmevom na tvári.

Tu si môžete vypočuť náš podcast:

https://soundcloud.com/sdetminacestach/s-detmi-na-cestach-dobsinska-ladova-jaskyna/s-MwowF56PMAW

Okrem motokár si blízko Plešivca môžete požičať aj elektrické bicykle a prejsť sa po plešiveckej planine, prípadne navštíviť jednu z blízkych jaskýň. Či už Gombaseckú, alebo krásnu Ochtinskú aragonitovú. Veľa šťastia pri výletoch na Gemer! 6 views0 comments

Recent Posts

See All

Tokaj