• peter

Domaša - Valkov

Prvé naozaj teple dni tohto roka sme sa rozhodli schladiť pri vode. Keďže Domašu nemáme ďaleko, vyrazili sme tam. Povedali sme si, že nám bude stačiť poobedné kúpanie a tak sme vyrazili až po tom, čo sme pripravili obed. Cesta trvala necelú hodinku. Okrem plávacích potrieb sme pribalili aj nový paddleboard. Deti ho chceli vyskúšať. A ja som bol tiež zvedavý, či toto čudo zvládnem :)

Parkovanie na Domaši je vyriešené cez SMS. Prípadne odporúčam stiahnuť aplikáciu, parkovať s ňou môžete vo všetkých mestách, kde funguje SMS parkovanie. Aplikácia má super grafickú úpravu, v ktorej prehľadne nájdete parkovacie zóny a ceny parkovania. Parkovanie na Domaši stojí 70 centov na hodinu alebo celodenné parkovanie za 2,20 Eura. Celodenné parkovanie je od 8:00 do 21:00 hod. Potom musíte zaplatiť parkovanie nočné. Suma je rovnaká a platí do 8:00.

Po absolvovaní základných úkonov sme si veľmi rýchlo našli príjemné miesto pri brehu a dali sa do prípravy paddleboardu.


Voda bola príjemná. Mali sme však so sebou aj neoprénové kombinézy. Deti menili plavky a neoprén, podľa toho, ako im to vyhovovalo. Počasie nám prialo a teplo príjemne zmierňoval vetrík, ktorý sem tam pofukoval. Deti si vodu a paddleboard naozaj užili. Aj ja som si ho vyskúšal. Najskôr som na ňom len sedel. Po prvých záberoch som sa odvážil aj postaviť a vozili sme sa spolu všetci. Keď som nadobudol pocit, že už mi to ide, prekvapila ma zvlnená hladina a rozkolísala paddleboard. Neudržal som rovnováhu a pekne som sa vykúpal :) Stálo to však za to!


Pri vode človeku vytrávi a nebolo. To inak ani v našom prípade. Okolo Domaše je niekoľko reštaurácii a bufetov. Stačí si vybrať. Dá sa nájsť aj naozaj výborná gastronomická vychytávka, ale aj naša klasika - vyprážaný rezeň, či syr. Je na každom, na čo má práve chuť.My sme popoludnie strávili v časti Valkov. Určite sa na Domašu tento rok ešte vrátime a napíšeme nejaké ďalšie postrehy. Za mňa to bolo príjemne strávené popoludnie. Odporúčam všetkým!

PS: nabudúce paddleboard vyskúša aj maminka.


11 views0 comments

Recent Posts

See All