• peter

Hrušov a okolie

Moja rodinka bola tento rok na dovolenke pri mori bezo mňa. Nie že by sa mi nechcelo, ale pracovné povinnosti nepustili. A tak sme sa stretli až po ich návrate. Ale nie doma. Nechcelo sa im hneď sa vracať domov. Zastavili sa cestou v Hrušove. Tam sme sa stretli a strávili dva príjemné dni. Pochodili sme po okolí, ochutnali mieste dobroty - domáci chlieb, výborný kozí syr a samozrejme aj miestne vínko. Deti sa pohrali na statku so zvieratami. Čo viac k tomu povedať. Prosto sme si užili dva krásne dni.

Svoje kosti sme zložili v príjemnom domácom prostredí. Uprostred lesa, na lazoch.

http://ubaranajana.sk

Nedalo nám samozrejme len tak sedieť a trošku sme sa prešli aj po okolí. Veď neďaleko je krásna vyhliadka. Boli sme zvedaví, čo všetko odtiaľ uvidíme. A veru že sme videli! Počasie nám prialo a výhľady boli nádherné.

Cestou deti pozbierali maliny a černice, ktoré im veľmi chutili a dodali energiu. Na tento výlet sa k nám pridali Beni a WiFi, dvaja strážcovia z farmy. V cieli okrem výhľadov na nás čakalo prekvapenie. Krúžili okolo nás dve stíhačky. To sa páčilo hlavne Olimu.

Po úvodnom reptaní, aby sme sa vrátili deti skonštatovali, že výlet stál za to. A na malú krízu veľmi rýchlo zabudli :)

Keď budete v Hrušove, určite si urobte výlet na vyhliadku. Okrem toho je tu aj náučný chodník, ktorý vás prevedie po zaujímavostiach okolia. Treba si ale zabaliť aj niečo na jedenie. Lebo domčeky sú na lazoch roztrúsené a chodník vedie cez lúky. Nuž a v dedine pozor! V pondelok je otvorený iba jeden obchod.

Už teraz doma počúvam, kedy sa k Baranovi Jánovi opäť vrátime :)


Toto malé dobrodružstvo nebolo posledné, ktoré sme s deťmi na ceste domov zažili. Ale o tom v ďalšom blogu. Veď cesta z Hrušova do Zborova ponúka množstvo zastávok.75 views0 comments

Recent Posts

See All