• peter

Výstup na Lomnický štít

Updated: Aug 1, 2021

Vyliezť hore na Lomnický štít sa pokušal Oli tri krát. A podarilo sa mu to až na ten tretí pokus. Nie, že by sa mu prvé dva nechcelo, ale neprialo počasie. Úplne prvý pokus mu zmaril poriadny lejak a tak sa musel vrátiť z cesty. Už bol za polovicou. Premočený zostúpil späť, na Skalnaté pleso. Oči mu žiarili, keď mi rozprával, ako ich tam hore chytila búrka a bol nabitý ako blesk. V obchode sme museli hneď nakúpiť nové oblečenie, lebo mokré mal úplne všetko. No zážitok to bol pre neho ohromný.

Druhý pokus mu opäť zmarilo počasie. Celý večer pred výstupom hovoril, ako sa teší. Michal, horský vodca, mu hovoril, aby to nepreháňal s nadšením, lebo si to odoženie a z výstupu nebude nič. A stalo sa. Tentokrát na hrebeňoch nasnežilo a tak sa radšej ani hore nevybrali.

Nuž a tretí pokus bol náhodný. Michal mi poslal správu, že sa mu uvoľnil termín. Deti boli na prázdninách a tak som zbalil veci do hôr a stretol som sa s nimi v Poprade na ich ceste domov. Vybavil som ubytovanie a ráno bolo všetko pripravené na to, aby Oli s maminkou mohli konečne zdolať Lomnický štít. O ôsmej ešte na chvíľku spŕchlo, ale bola to len krátka prehánka. Výhľad na Lomnický štít bol parádny. Vzali teda veci a vybrali sa do Tatranskej Lomnice, kde ich cesta na vrchol začínala. Ja som ostal s Dorkou a pozeral som každú chvíľu z okna, či náhodou neuvidím na kopci tri postavy. Keď sa Dorka zobudila, vybrali sme sa aj my vlakom do Tatranskej Lomnice. Predsa len to bolo bližšie k vrcholu :) Posedeli sme chvíľu na stanici, počkali na vlak a hybaj ho do Tatranskej Lomnice.

O jedenástej sme dostali prvú vrcholovú fotku.

Tak sa to do tretice podarilo!

Tešila sa aj Dorka a aj ona sa pripravuje na svoj výstup na Lomnický štít. Momentálne rieši, či s ňou pôjdem ja, alebo maminka. Aj keď naša maminka po návrate zhodnotila, že to nebola až taká zábava. Vraj to dalo riadne zabrať. Oli sa tešil a hneď  skonštatoval, že sa bude pripravovať na ďalší vrchol. Zdá sa, že ho to chytilo. Parádny zážitok, nielen pre dieťa!

Vyviezt sa lanovkou na Lomnický štít môže každý, ale vyliezť si to hore, je zážitok, na ktorý sa nezabúda!


horského vodcu sme si vybrali na stránke www.horsky-vodca.sk


68 views0 comments

Recent Posts

See All