• peter

Regetvoka - vleky opäť fungujú!

Dlho sme čakali, pokým sa vleky na Regetovke opäť spustili. Predsa len, nie každý má lyžiarské stredisko takmer za domom :) Tento rok sme sa dočkali. Plánované otovrenie strediska na Silvestra nevyšlo kvôli nepriaznivému počasu. Boli sme sa tam pozrieť, ale náhle oteplenie prekazilo plány. Svah bol zľadovatelý, mokrý a hlavne riadne pršalo. Vleky fungovali, dokonca aj zadarmo, ale svah bol prázdny. A ani nám sa nechcelo riskovať.

V polke januára však opäť zavládli priaznivé podmienky a stredisko otvorili. My sme využili na lyžovanie celý víkend. V sobotu popoludní sme sa boli rozlyžovať a v nedeľu dopoludnia si jazdy zopakovať. Deti sa tešili.

Musím však povedať, že v sobotu to nebolo úplne ideálne. Prišli sme popoludní, slniečko zašlo za kopec a začalo mrznúť. Svah bol parádne ľadový. Pre rekreačných lyžiarov až veľmi. Na sveťákoch sú za také podmienky radi, no naša Dorka stála na lyžiach po dvoch rokoch. Prekvapilo ma, že aj po troch pádoch v prvej jazde to nevzdala a takmer dve hodiny ostala na svahu. Ja som si kopec užil viac, lebo bol naozaj rýchly. Ľudí na svahu nebolo veľa a tak sa dalo točiť jazdu za jazdou. Lyžovačku sme zakončili v bufete, kde sme si dali niečo pod zub.

V nedeľu dopoludnia sme lyžovačku zopakovali. Podmienky boli lepšie. V noci zasnežili a už to nebol iba ľad. Aj deti si to viac užili. Na svahu sme strávili celé doobedie. A po lyžovačke naše kroky opäť smerovali do bufetu. Teplá polievka a hranolky si nás získali :)

Kto pozná Regetovku, vie, že niekedy dávno sa tam jazdili aj preteky FIS. Dnes je v prevádzke len jeden svah. My sme vyskúšali iba jeden vlek, druhý nebol otovrený. Ešte by to chcelo trochu prírodného snehu. Ale čoskoro dúfam vyskúšame aj dlhší vlek. No a čo sa týka potenciálu, ten toto stredisko má. Dva kopce, na ktorých sa niekedy lyžovalo sú stále nevyužité. Možno sa raz spustíme aj po čiernej zjazdovke :)

Čo sa týka cien, tie sú celkom prieznivé. Za dve hodiny sme zaplatili 12Eur za dospelého a 8Eur za dieťa. Dá sa kúpiť doobedný a poobedný listok, dvojhodinový a večerné lyžovanie. Nám tie dve hodniny na začiatok bohato stačili.

Pod vlekmi je nový bufet aj parkovanie. V budúcnosti pribudne aj požičovňa lyží. Bufet je nový a pekne zariadený. Kto by mal chuť na niečo náročnejšie ako rezeň alebo vyprážaný syr, neďaleko je Ranč Regetovka, kde si prídu na svoje aj ozajstný gurmáni! Nám však postačoval aj bufe.

A takto si to deti užívali na svahu :)

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Tokaj