• peter

rodinná víkendofka2019

S deťmi na cestách sa pomaličky dostáva do povedomia ľudí na Slovensku, oslovujú nás dospelí aj deti, že by s nami chceli chodiť spoznávať našu krajinu tiež, a že by chceli súťažiť v kvízoch, ktoré sme si popri všetkom vymysleli. Veľmi radi vyrazíme s každým, kto bude mať chuť s nami ísť, len zosúladiť termíny, to je ten najväčší problém. :-)) Táto stránka je ale otvorená všetkým podobne cítiacim a “zabávajúcim sa”  ľuďom, ktorí objavujú podobne ako my zákutia Slovenska a chcú o tom povedať ostatným. Pokojne nám napíšte, uverejníme všetko, čo prispeje k tomu, aby sme Slovensko - hlavne očami detí  - čo najviac spoznali. A to spájanie sa s podobne zmýšľajúcimi  ľuďmi sme zrealizovali aj v jeden novembrový víkend, kedy sme sa spojili  s "Rodinnou Víkendofkou”, ktorú už roky usporiadavajú Ľudo a Adrika Činčalovci. Bol to parádny víkend plný skvelých ľudí a aj plný pohody. Víkendofka je na 50% o spoznávaní a na 50% o rodinných vzťahoch, partnerských vzťahoch, o tom, čo väčšina rieši za dverami svojho domu či bytu a na verejnosti sa o tom vôbec nerozpráva. Je to niekoľko prednášok na určitú tému a tentoraz to bola téma rodinné hádky - znie to nie veľmi príjemne, ale keď o tom rozprávajú profesionálni pároví terapeuti, tak sa pri tom dokonca človek aj zabaví, lebo zistí, že takmer všetci sú na tom podobne. :-) Takže táto časť bola pre nás nová, išli sme tam trochu aj s obavami - čo tam budú chcieť riešiť, a či sa pri tom nebude človek cítiť nepríjemne, ale bolo to fajn. :-) No a teraz k časti poznávacej: Štrbské Pleso nemusím asi nikomu predstavovať. Je to najnavštevovanejšie miesto vo Vysokých Tatrách. Keď sme v lete cestovali po severovýchode Slovenska, zámerne sme sa mu vyhli, lebo sme vedeli, že Štrbské Pleso je také atraktívne miesto, na ktorom sa dá prežiť aj niekoľko dní plných zážitkov, výletov, prechádzok. Ubytovaní sme boli v hoteli Sorea Trigan. Izby boli vybavené štandardne, jedlo rovnako, wellnes veľmi pekné, priestory hotela  nadšdandardné, dve konferenčné miestnosti sme využili na prednášky a detské hry.

Čo sa týka reštaurácií na Štrbskom Plese, vyskúšali sme iba jednu. Na TripAdvisor sme našli odporúčanie na Reštauráciu Furkotka a naozaj sa potvrdilo, že prvé miesto má na tomto portáli reštaurácia zaslúžene. Bola to dobrá voľba. :-) Možnosť výletov je na Štrbskom Plese takmer neobmedzená. S deťmi sa dá využiť lanovka na Solisko, kde sa dá pochodiť po tatranských chodníkoch bez výraznej námahy, alebo sa môžete prejsť okolo hlavného jazera Štrbského Plesa - výhľady sú nádherné, cestou sa dá porozprávať aj o spisovateľke Maši Haľamovej, ktorá niekoľko rokov tvorila v “rozprávkovom" dome na brehu jazera.  Alebo o tom, že na Štrbskom Plese sa konali v roku 1925 ME v hokeji, lebo nikde inde v Československu sa na prírodnom ľade hrať nedalo kvôli výraznému otepleniu. Najkrajšími mierne náročnými túrami sú: Vodopád Skok a Popradské Pleso. Pri týchto túrach si už od tých menej zdatných turistov vypočujete aj frfľanie, ale určite to všetci ako-tak výkonní “borci” zvládnu bez svalovice, či nebodaj svalových zranení.

V Tatrách je najdôležitejšia vždy obuv, vrstvenie oblečenia a samozrejme rešpekt, ale o tom si prečítate veľa dôležitých info na iných stránkach .

Prvýkrát sme vyskúšali kombináciu konferencia a výlety a bol to veľmi zaujímavý zážitok. :-) 

31 views0 comments

Recent Posts

See All