• peter

s deťmi na lyžiach

Záver minulého a úvod tohto roka sme spolu s deťmi strávili na svahoch v neďalekom Tyliczi. Pod stromčekom sme si našli od Ježiška lyže a tak bolo jasné, kam povedú naše kroky.

Hneď prvý sviatok Vianočný sme zamierili za naše severné hranice, do  lyžiarského strediska Tylicz. Prekvalipo nás, že sme tam boli takmer sami. Zjazdovky sme si mohli vďaka tomu poriadne užiť. Dorka sa naučila lyžovať a prešla si všetky trasy. Zvládla pomu aj sedačku. A hneď nám oznámila, že na Vianoce si od Ježiška bude želať krásne ružové dámske lyže. Oli si vyskúšal aj červené zjazdovky a vraj by chcel pretekať na lyžiach. Dokonca si s dedkom pozrel aj nejaký ten ženský slalom a držali palce Petre :)  

Tylicz je naozaj ideálne miesto, kde sa deti naučia lyžovať. Personál milý, požičiate si kompletnú výstroj a aj ceny sú prijateľné.

Z Bardejova je to do Tylicza trištvrte hodina. Okrem lyžovania si tu môžete užiť aj snowboard, sánkovanie a bežky. Trasy na bežky sme už tiež vyskúšali a musíme skonštatovať, že sú upravené a zaujímavé. Okrem cvičného okruhu priamo v areáli si užijete aj trate v okolitých lesoch. Detský vlek na MasterSki jazdí bezplatne. Ak ale chcete komfort na pásovom vleku, treba si ho zaplatiť. Deťom na učenie postačí aj bezplatný vlek.

Blízko vlekov nájdete okrem požičovní lyžiarských a snowbordových výstrojí aj bufety. V bufetoch si môžte zakúpiť tradičné poľské teplé jedlá ako pirohy, poľskú polievku žurek a barčik, ale aj klasický hamburger, hranolky, palacinky a wafle. Čo sa nám na týchto strediskách páči je, že jedlo je naozaj chutné a za rozumné ceny, nesnažia sa z vás vytrieskať všetky peniaze a vy sa na oplátku v bufete zastavíte vždy, keď máte pocit hladu a nenosíte si na svah jedlo z domu. Predsa len je lepšie dať si teplú polievku a dobré pirohy, ako studený chlieb.

Keďže sme medzi sviatkami mali aj návštevu z Bratislavy, brávali sme ich so sebou a ako oni, aj my sme museli skonštatovať, že okrem personálu, ktorí obsluhuje lanovky, bufety alebo v požičovne, tak aj všetci poliaci boli neskutočne milí a starostliví. Stalo sa nám, že sa nám vypli lyže alebo spadli deťi na vleku, či svahu, vždy sa niekto zastavil a spýtal sa, či nepotrebujeme pomoc.

A pre nás, čo bývame v Bardejove a okolí, je to naozaj na skok. My máme toto stredisko veľmi radi.88 views0 comments

Recent Posts

See All