• g.mares

Skalka pri Kremnici - Chata Limba

Updated: Feb 5, 2019

10 Chlapov udržalo pri živote počas 3 dní 17 detí !!!

Skalka pri Kremnici je predovšetkým raj pre bežcov na lyžiach . 60 kilometrov tratí dokáže splniť nároky aj tých najnáročnejších . My sme sa ale zamerali na zjazdové lyžovanie respektíve skôr zábavu na svahu :-)

Asi sme na lyžovanie nezažili horšie počasie ako počas nášho pobytu. S kombináciou : dážď, teplota tesne pod nulou , silný vietor a hmla som sa na lyžovačke ešte nikdy nestretol. Po dvoch jazdách sme boli ako ľadové kryhy. Ale .... všetko zlé je na niečo dobré : takúto lyžovačku si človek zapamätá do konca svojho života :-) 

Svah na Peknej vyhliadke bol v dobrej kondícii, upravený aj napriek veľmi zlému počasiu- je vhodný pre mierne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Dĺžka svahu 905 metrov. Prevýšenie 247 m . Za približne dve hodiny sme nalyžovali 20 km a mali sme toho akurát tak dosť :-) 

10 chlapov a 17 detí to boli vždy víkendy plné zážitkov - aj to tak matka príroda celkom dobre zariadila, že keď sme boli mladší a mali viac síl a pevnejšie nervy- boli aj naše deti menšie a tých síl sme minuli (na to aby sme nedostali doma od našich polovičiek hubovú polievku) veľmi veľa !!

Dôležité je jedno : zažiť čo najviac aleeeeee bez ujmy na zdraví. Deti aj dospelí sa musia vrátiť z tohto ZÁŽITKOLANDU v rovnakej fyzickej kondícii ako keď naň išli !!!!

Teraz je to už selanka všetci vedia že majú veget a Tí starší dohliadajú na to, aby tí mladší gangstri neprekračovali hranicu. Tá je na týchto akciách veľmi vysoko - večierka v podstate neexistuje, obmedzenia v jedálničku -neexistujú. jedenie čokolády nožíkom priamo z nádoby - bežná vec , sprchuje sa - keď je to nutné. Ráno je  budíček od 8:00 - celý deň prebiehajú aktivity na svahu, v prírode , večera o 18:00 a do 22:00 detská diskotéka.

Ubytovaní sme boli v turistickej ubytovni - niektorí rozmaznanci frfľali, ale vždy sa snažíme vybaviť ubytovanie , ktoré by nám pripomenulo naše lyžiarske zájazdy, prípadne iné akcie s 80-tych rokov. A Chata Limba tieto naše predstavy naplnila. Nič svetoborné, ale všetko v norme. 

Možno odporúčania pre lyžiarov - rátajte s tým že idete do malého lyžiarskeho horského strediska. Na letných gumách to už nie je frajerina ale ...hazard a veľa problémov :-) Zaparkujte na veľkom hlavnom parkovisku - ku kase sa aj z toho najvzdialenejšieho bodu dostanete do 7 minút chôdze. Keď tam idete prvý krát - poriadne si preštudujte mapu okolia alebo si dajte aspoň hodinku na oboznámenie sa so systémom - informačné tabule buď nie sú, alebo boli (v našom prípade) zahádzané snehom, jednoducho na info treba otvoriť ústa :-) Zahraniční turisti asi najlepšie so sprievodcom. Ale na bežky by som ich tam zobral. Asi iba tam sa Vám totiž stane, že po 10 kilometroch na "bežkách" narazíte na horskú chatu, kde sa dvaja za 10 EUR do sýtosti najete a ešte si aj zaspievate ! 

144 views0 comments

Recent Posts

See All